O NÁS

Vážení sběratelé a návštěvníci,
vítáme Vás na stránkách www.starehracky.cz věnovaných československým hračkám 20.století.
Hlavním tématem těchto stránek jsou fotografie a informace o hračkách (převážně chlapeckých) vyráběných v ČSSR v letech 1950-1990.

Vysvětlivky k popisům hraček:
-Rok: časový úsek, ve kterém se hračka vyráběla. Není-li toto přesně známo, je uveden alespoň jeden konkretní rok, kdy se hračka vyráběla.
-Materiál: převažující část materiálu, z kterého se hračka vyráběla.
-Pohon: druh pohonu.
-Měřítko: udává konkretní měřítko hračky (M:XXX), není-li toto známo, je uvedena nejčastěji délka v cm.
-Cena v popisu: cena v Kčs, za kterou se hračka prodávala v obchodech, když byla ve výrobě. Nejčastěji je uvedena cena, za kterou se hračka prodávala na počátku svého uvedení na trh. Není-li tato cena známa, je uvedena cena, za kterou se hračka prodávala v průběhu své výroby. Cena konkretní hračky se mohla během výroby, která trvala třeba i několik let, měnit.
-Některé z výše uvedených informací nemusí být v popisu konkrétní hračky uvedeny, protože zatím nejsou dostupné.

Všechny fotografie lze kliknutím na obrázek zvětšit. Omluvte sníženou kvalitu fotografií, nejsme profesionální fotografové...
Na fotografiích v sekci DOBOVÁ FOTA mohou být vyobrazeny i hračky, které nebyly vyrobeny v ČSSR. Byla by ale škoda je nezveřejnit.

Na Vaše četná přání jsme zařadili sekci VAŠE SBÍRKY, kde můžete prezentovat svou sbírku hraček. Máte-li zájem zde svou sbírku prezentovat, zašlete fotografie na náš e-mail info(zavináč)starehracky.cz a my je v sekci VAŠE SBÍRKY vystavíme. Každému z Vás je zatím vyhrazen prostor pro 15 fotografií (velikost fotografie max. 200kb), doporučujeme fotit celé části sbírek a ne pouze jednotlivé hračky. Můžete přidat i krátký text k fotografii nebo informace o celé Vaší sbírce. Nezapomeňte uvést své jméno, pod kterým bude sbírka prezentována.
Pozn.: Fotografie Vašich sbírek nebudou opatřovány ochranným vodotiskem.

Veškeré návrhy, připomínky, dotazy, upřesňující informace, doplňující fotografie a návrhy ke spolupráci uvítáme na e-mailu:
mr.chick@seznam.cz a nebo na tel. 603802698 - Robert Švec.
Velké díky patří všem, kdo přispějí fotkou či radou.


Stránky vytváří a spravuje team StaréHračky.cz

Fotografiemi či radou přispěli sběratelé:
Jiří Holinský
Jan Brett
Michal Novosad
Michal Filla
Stanislav Novák
Robert Švec
a další zde neuvedení, jejichž příspěvky jsou jménem označeny přímo v katalogu


Dodatečné informace:
Stránky jsou průběžně aktualizovány.
Veškeré údaje na těchto stránkách mají pouze informativní charakter. Považujte je, prosím, za nezávazné, i když je samozřejmě naší snahou, předkládat vám co nejpřesnější údaje.
Hračky vyobrazené na těchto stránkách, mimo sekci INZERCE, nejsou na prodej.
Stránky nejsou výdělečně činné.Podmínky inzerce:
Starehracky.cz neodpovídá za obsah ani pravost inzerátů, stejně tak ani za pravost kontaktních údajů inzerenta.
Inzerce slouží pouze pro soukromé inzeráty vztahující se k tématu hraček. Starehracky.cz si vyhrazuje právo odstranit komerční inzeráty, inzeráty obsahující odkaz nebo propagaci komerčních webů, inzeráty nevztahující se k tématu hraček a inzeráty obsahující vulgární či jinak nevhodné výrazy a fotografie.
Pro Vaše inzeráty slouží výhradně sekce inzerce, inzeráty vložené do knihy návštěv budou automaticky smazány.
Děkujeme za pochopení© 2006 StareHracky.cz • Veškeré ochranné známky vyobrazené na těchto stránkách jsou majetkem jejich oprávněných vlastníků a jejich použití je chráněno zákonem. Ochranné známky těchto výrobců jsou na těchto stránkách vyobrazeny pouze za účelem informování veřejnosti o původu a výrobci takto označeného zboží.